fbpx
23 Kasım 2020 Reetmic Studio

Son Yıllarda Yükselen Web Tasarım Trendleri

web tasarım trendleri

Dijital evrenin bir parçası olan web tasarım dünyasında güncel kalmak bir web tasarımcısı için çok önemlidir. Bu yüzden sürekli değişen web tasarım trendleri ‘ni takip etmelidir. Web tasarım trendleri, algılanan estetik zaman duygusunu yansıtır. İyi bir web tasarımcısı işini yansıtmak için trendleri takip etmeli ve mevcut bilgisiyle şekillendirmelidir. Hiçbir tasarımcı eski moda olarak anılmak istemez.

Web Tasarım Trendleri

Layout

Düzenli tek tip görüntüler ve kutu formu düzenleri kayboluyor. Grafik ve tipografi unsuru öğeler daha fazla sergileniyor ve belirli tasarımlar dikkat çekiyor.

Asimetrik Kullanımlar

Son yıllarda yükselen web tasarım trendleri ‘nde asimetrik kullanımlar, simetri hissini yok etti. Günümüzde asimetrik kullanımlar bir hata değil; dikkat çekici ve eğlenceli kabul edilir.

Büyük ve Kalın Tipografiler

Bill Gates’in söylediği gibi “İçerik Kraldır.” Yıllar önce bu vaat, son yıllarda gerçekliğini kanıtladı ve içerik pazarlamasını yarattı. Tasarım dünyası ise bu gelişmelere kayıtsız kalmadı, odak noktasını içeriğe çevirdi. Web tasarım trendleri sayesinde artık web siteleri, okunabilirliği destekleyen büyük ve kalın yazı tiplerine yöneliyor.

Mobil Uyumlu Tasarım

Masaüstü popülerliğini yitirdiği için tasarımların mobil uyumlu olması önemlidir. Mobil uyumlu tasarımlarda, tasarım öğeleri her kullanıcının ekranıyla uyumludur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tasarımlar sadece cep telefonlarıyla değil akıllı saat, bileklik ve gözlüklerle de uyumlu hale getirebilmektedir.

Karanlık Mod

Reetmic Studio’nun da kullandığı web tasarım trendleri arasında en yaygın olanı karanlık modtur. Açık renkli metinleri, simgeleri koyu bir ark plana yerleştirmek kadar basit bir şey nasıl bu kadar güçlü olabilir? Karanlık mod, şüphesiz son yıllarda yükselen web tasarım trendleri arasında yerini uzun bir süre koruyacak.

Görsel olarak çarpıcı bir web sitesi oluşturmak için, karanlık modu minimalist, beyaz öğelerle ve temiz grafikler ve tipografiyle karıştırın. Estetik açıdan daha çekici bir hava için bazı canlı, vurgulu renk şemaları, parlak neon tipografi veya fütüristik öğeler ekleyin.

Minimalizm

Geçmişten gelen bir patlama, minimalizm, kalması gereken klasik bir web tasarım trendi. Minimalizmin biçimleri ve özellikleri yıllar içinde değişirken, temelleri aynı kalır. (Zarafet, kullanılabilirlik ve basitlikle hem tasarımcıların hem de kullanıcıların beğenisini kazanmak)

Siyah ve Beyaz

Son yıllarda yükselen web tasarım trendleri, renk şemalarında bile minimalizm kullanılıyor. Siyah ve beyaz, çok dar bir gri tonlama ve spekturumuyla birlikte sonsuza kadar zarif ve estetik modern görüntü sağlayabilirsiniz.

Web sitenizin donuklaşmasını önlemek için bazı yüksek kaliteli siyah beyaz fotoğraflar veya sanatlar çizimler ekleyin.

Illustrasyon Görseller

Tasarımda insan merkezli yaklaşım, son zamanlarda rönesans dönemi geçirdi ve bunun illustrasyon öğrelerden daha iyi bir örneği yok. Karikatürize edilmiş çizimler, simgeler veya el yazısıyla yazılmış harfler olsun, son yıllardaki teknoloji duyguları, insanlığı ve kişisel dokunuşla ilgilidir.

3 Boyutlu Öğeler

Muhtemelen en cazip web tasarım trendleri ‘nden biri, son yıllarda ki büyük teknolojik gelişmeler sayesinde büyük kapılara giriyor. 3 boyutlu öğeler eğlencelidir, ilgi çekicidir ve ziyaretçileri web sitesinde daha uzun süre tutma eğilimindedir.

Gradyan

Gradyan, web tasarım trendleri arasına her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döndü. Arka planlardan metin doldurmalarına kadar her şeyde cesur, çok renkli gradyanlara tanık oluyor. Kontrast yaratan birden çok rengi ve derinlik yanılsamasını birleştirmek, şık, modern bir web sitesi görünümü için kazanan kombinasyondur.

Son Zamanlarda Yükselen Web Tasarım Trendleri: Sonuç Olarak

Tasarımcılar, mutlak sadelikten üst düzey renk ve öğe kombinasyonlarına kadar, diğer tüm dikkat çekici tasarımlar arasında öne çıkacak bir web sitesinin nasıl oluşturulacağına dair seçeneklere sahip olacak.

Son yıllarda yükselen web tasarım trendleri bir arada kullanmak için meşgul olacak tasarımcıların yanı sıra, Web’de bunlara tanıklık etme şansı sağlayacak.

  • Sevdiklerinle Paylaş:
, ,

Projeleriniz Hakkında Detayları Konuşalım!

Dijital dünya hızla değişiyor ve işiniz bir sonraki adımı benimsemeye, yarının trendlerini bugünden oluşturmaya başlayalım. Sonuç alan harika projelerde birlikte çalışmaya hazır mısınız?